Kuvaus
Continental Terra Trail ShieldWall Taitettava rengas 28x1.50 29x2.60/SM-SH11/E-25 E-25, musta (black/black)
Tämän tuotteen kuvaus on automaattisesti käännetty. Pahoittelemme mahdollisia virheitä.
Tiestä poispäin. Lisää mukavuutta. Seikkailua varten. Olipa kyse sitten pidemmästä kiertomatkasta tai nopeasta oikotiestä kotimatkalla. Continentalin uusi Gravel Terra -sarja vie sinut sinne, minne haluat mennä. Rakennettu kuljettamaan sinut yli mäen ja laakson.
Tubeless-Ready
Erityisesti kehitetty, ylimääräinen ympärivuotinen puhkeamissuojakerros tekee rungostamme erityisen vastustuskykyisen ja epäherkän vaurioille ja vierasesineiden tunkeutumiselle. Maksimaalisen vaikutuksen saavuttamiseksi yhdistämme ProTectionin BlackChili Compoundiin. Tulos: renkaasi ovat monipuoliset, kevyet ja muotoilultaan houkuttelevat. Lisäksi tällä tekniikalla varustettuja renkaita voidaan käyttää myös tubeless-valmiina.
ShieldWall-järjestelmä
ShieldWall-järjestelmässä yhdistyvät optimaalinen yhdistelmä korkeaa puhkeamissuojaa ja parasta tasaisuutta sekä alhainen paino. Tämän mahdollistaa ylimääräinen, ympärivuotinen puhkeamissuojakerros, joka koostuu hienosti kudotusta ristikudoksesta. Tämä antaa renkaalle korkean kestävyyden puhkeamisia ja loukkaantumisia vastaan. Lisäkerroksesta huolimatta renkaalla on erittäin hyvät vaimennusominaisuudet ja se on erittäin joustava, jotta se mukautuu täydellisesti maastoon. Vallankumouksellisen Tubeless Ready -jalan ansiosta rengas on helppo ja mutkaton asentaa. Conti Revo-Sealant tiivistää luotettavasti.
E25-järjestelmä
Sähköpyörän renkaissa hyödynnämme yli 100 vuoden kokemusta mopojen ja moottoripyörien renkaista. Kaikki kaupunki-/retkeilyrenkaamme saavuttavat vähintään standardin mukaisen nopeuden 25 km/h:iin asti. E50-merkinnällä varustetut renkaat on hyväksytty myös S-pyörille. Laadukkaan rakenteensa ansiosta niissä on korkea puhkeamissuoja, alhainen vierintävastus ja suoja ennenaikaiselta kulumiselta lisävoiman vuoksi.
Tiedot lyhyesti
Ominaisuudet
Asiakkaiden mielipiteet
